Hoe weet ik of wijn vegan is?

Welke produkten zijn al dan niet veganistisch? Zijn er alternatieven?

Moderators: Morality, Martine, Rorrim

Plaats reactie
Lilly
Berichten: 13
Lid geworden op: zo aug 14, 2011 11:00
Leefwijze: vegetarier

Hoe weet ik of wijn vegan is?

Bericht door Lilly » ma sep 12, 2011 11:58

Ok, nu kom ik er dus achter dat wijn vaak niet vegan is, maar hoe weet ik nu of dat wel of niet zo is?

Op mijn favoriete wijntje staan geen ingredienten vermeld.
Of moet ik er vanuit gaan dat wanneer er niet specifiek vermeld is dat het vegan is het dus NIET vegan is?

(deze vraag zal ongetwijfeld eerder gesteld zijn maar met de zoekfunctie kon ik zo snel niks vinden).

Gebruikersavatar
Vegantastic
Site Admin
Berichten: 8198
Lid geworden op: ma feb 10, 2003 13:19
Leefwijze: veganist
Contacteer:

Re: Hoe weet ik of wijn vegan is?

Bericht door Vegantastic » ma sep 12, 2011 13:44

De meeste wijn is niet vegan helaas. Enige manier is eigenlijk het navragen bij de fabrikant.

Ik koop zelf vaak de stellar organics wijn. Die hebben wijn waar vegan op staat.

Of je kan kopen via webwinkel: http://its-organic.nl/category/69-veget ... ijnen.aspx

Jasmijn
Berichten: 3101
Lid geworden op: vr feb 24, 2006 13:32
Leefwijze: veganist
Locatie: Groningen

Re: Hoe weet ik of wijn vegan is?

Bericht door Jasmijn » di sep 13, 2011 14:00

Drank (alcoholische) is eigenlijk het enige waar ik geen rekening mee wil houden. Ik koop zelf heel sporadisch wijn, maar met mijn buren drink ik glaag een glaasje mee. Ik weet dan niet of het vegan is.
Maar mocht er ergens een betrouwbaar lijstje circuleren, zou ik er wel over kunnen overleggen met de drankinkopers hier.

Gebruikersavatar
Marcello
Berichten: 795
Lid geworden op: vr nov 15, 2002 19:21
Leefwijze: vleeseter
Locatie: Venlo
Contacteer:

Re: Hoe weet ik of wijn vegan is?

Bericht door Marcello » di sep 13, 2011 14:07

Vegantastic schreef:...stellar organics wijn. Die hebben wijn waar vegan op staat...
Die hebben ze bij "mijn" Plus Markt en is erg lekker! (y)
"Je bent wat je eet!", zei de kanibaal die net een vegetariër had opgegeten.

Fynnya
Berichten: 2759
Lid geworden op: zo jul 01, 2007 15:20
Leefwijze: part-time veganist
Locatie: Utrecht

Re: Hoe weet ik of wijn vegan is?

Bericht door Fynnya » di sep 13, 2011 18:28

Hier vind je ook wat info over vegan wijn: http://veganisme.org/wiki/index.php/Dra ... lcoholisch

Gebruikersavatar
Vegantastic
Site Admin
Berichten: 8198
Lid geworden op: ma feb 10, 2003 13:19
Leefwijze: veganist
Contacteer:

Re: Hoe weet ik of wijn vegan is?

Bericht door Vegantastic » ma sep 17, 2012 10:18

Er is sinds mei een nieuwe regeling.

Nieuwe wetgeving per 1 juli 2012:
Meer dan 0,25 mg/l –> vermelding etiket
Aangeven van sulfiet, ei en melk

Het is nog niet ideaal, maar wel al een stapje beter om niet-vegan wijnen te herkennen.

Gebruikersavatar
Gnoe
Berichten: 383
Lid geworden op: di feb 22, 2011 13:23
Leefwijze: veganist
Locatie: Utrecht
Contacteer:

Re: Hoe weet ik of wijn vegan is?

Bericht door Gnoe » ma sep 17, 2012 11:00

Vegantastic schreef:Er is sinds mei een nieuwe regeling.

Nieuwe wetgeving per 1 juli 2012:
Meer dan 0,25 mg/l –> vermelding etiket
Aangeven van sulfiet, ei en melk

Het is nog niet ideaal, maar wel al een stapje beter om niet-vegan wijnen te herkennen.
Europese wetgeving of Nederlandse?
.....................................................
Kom eens langs op Graasland!

Gebruikersavatar
Vegantastic
Site Admin
Berichten: 8198
Lid geworden op: ma feb 10, 2003 13:19
Leefwijze: veganist
Contacteer:

Re: Hoe weet ik of wijn vegan is?

Bericht door Vegantastic » ma sep 17, 2012 13:38

Europese wetgeving.
Met ingang van 1 juli 2012 is de Europese regelgeving ten aanzien van de vermelding van allergene stoffen in wijn gewijzigd. Vanaf oogstjaar 2012 moet er verplicht allergie informatie op het wijnetiket worden vermeld.
Wanneer wijn is geklaard met behulp van eiwit van ei of melk(-stoffen) bestaat de kans dat er resten van deze stoffen achterblijven in de wijn. Deze resten kunnen allergische reacties veroorzaken. Daarom moet vanaf 1 juli 2012 de aanwezigheid van deze stoffen in wijn op het etiket worden vermeld. Deze verplichting geldt vanaf het oogstjaar 2012.
Oogstjaren vóór 2012 vallen hier dus buiten. Wijn die vóór 1 juli 2012 is geëtiketteerd of in bulk in de EU is geïmporteerd valt niet onder de verplichting.
De nieuwe wetgeving moet consumenten waarschuwen voor die wijnen die na een test meer dan 0,25 mg/l van dergelijke producten in het residu hebben. Wijn van 2011 is uitgezonderd, alsmede wijn van dit jaar die voor het eind van de maand is geëtiketteerd. Volgens de nieuwe richtlijnen moet op het etiket staan:
Voor ei: "Bevat ei", "Bevat eiproteïne", "Bevat eiderivaat", " Bevat eilysozym" of "Bevat eialbumine"
Voor melk: "Bevat melk", "Bevat melkderivaat", "Bevat melkcaseïne" of "Bevat melkproteïnen" De verplichte vermelding van sulfieten is ongewijzigd.
Oh ik zei mei, maar het ging over juli.

Gebruikersavatar
jet
Moderator
Berichten: 3881
Lid geworden op: vr jun 08, 2007 21:52
Leefwijze: veganist

Re: Hoe weet ik of wijn vegan is?

Bericht door jet » ma sep 17, 2012 13:59

'waar ik mei zei moet juli zijn, ik zet 2 jokers in, stop de tijd' :mrgreen:
sorry, volstrekt :offtopic: (van mij, niet van jou), maar ik kon het niet laten.

Wat ontzettend fijn dat er nu regels zijn op dat gebied. Ik ga de flessen in de gaten houden, want het zal nog wel even duren voor het overal op staat (oude voorraad, oudere oogstjaren etc)
Hulde!
The trouble with having an open mind, of course, is that people will insist on coming along and trying to put things in it.

Gebruikersavatar
Butternutkin
Berichten: 738
Lid geworden op: di aug 21, 2012 13:18
Leefwijze: veganist

Re: Hoe weet ik of wijn vegan is?

Bericht door Butternutkin » ma sep 17, 2012 17:28

Sulfiet is best vegan, toch? Alleen niet zo gezond dacht ik.
"If slaughterhouses had glass walls, everyone in the world would be a vegetarian."
Linda mcCartney

Gebruikersavatar
Vegantastic
Site Admin
Berichten: 8198
Lid geworden op: ma feb 10, 2003 13:19
Leefwijze: veganist
Contacteer:

Re: Hoe weet ik of wijn vegan is?

Bericht door Vegantastic » ma sep 17, 2012 20:23

Butternutkin schreef:Sulfiet is best vegan, toch? Alleen niet zo gezond dacht ik.
Geen idee.

Sulfiet heeft geloof niets met klaringsproces te maken. Al goed als je weet dat het iig geklaard is met ei of zuivel, dan kan je die iig alvast niet kiezen als vegan. Zou mooier zijn als er gewoon op komt te staan waarmee het geklaard is.

vegamike
Berichten: 102
Lid geworden op: vr apr 17, 2009 17:28
Leefwijze: veganist

Re: Hoe weet ik of wijn vegan is?

Bericht door vegamike » di sep 18, 2012 8:38

Deze site vind ik erg handig als het om vegan drank gaat http://www.barnivore.com

Gebruikersavatar
Marcello
Berichten: 795
Lid geworden op: vr nov 15, 2002 19:21
Leefwijze: vleeseter
Locatie: Venlo
Contacteer:

Re: Hoe weet ik of wijn vegan is?

Bericht door Marcello » di sep 18, 2012 10:32

Hier een duidelijk verhaal over sulfiet:
http://www.wijnkoperij-lavigne.nl/index ... &Itemid=19
"Je bent wat je eet!", zei de kanibaal die net een vegetariër had opgegeten.

Plaats reactie